Megjelent a Szociálpedagógia c. szakfolyóirat Múzeumpedagógia tematikus száma

Az Apor Vilmos Katolikus Főiskola (Vác) gondozásában megjelen SZOCIÁLPEDAGÓGIA nemzetközi szaklektorált folyóirat tematikus száma kizárólagosan csak a hazai és külföldi Múzeumpedagógiával foglalkozik. A Szociálpedagógia 2015/1-2 „Múzeumpedagógia” tematikus számának az a célja, hogy szakmai fórumot biztosítson mindazoknak a gyakorlatorientált, de kellő elméleti háttértudással is rendelkező szakembereknek, akik a múzeumpedagógia kortárs szemléleteit és módszereit az elmúlt években megismerték és eredményesen alkalmazták. Ezen kívül fontos feladatának tekinti az elméleti kutatások, a jó külföldi példák és a múzeumpedagógiai képzéssel kapcsolatban felmerülő kérdések ismertetését is. A „Múzeumpedagógia” szám vendégszerkesztője Dr. German Kinga.