Kerekasztal-beszélgetésen mutatkozott be a megújult Múzeumi iránytű kiadványsorozat

Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ
2019. január 15.

"A tudományos-szakmai kiadványsorozat arculatának megújítására 2017-ben a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) szakértői közreműködésével került sor. Az arculati megújulás kezdeményezői German Kinga és Ruttkay Zsófia, a MOME egyetemi docensei voltak. A MOME hallgatója, Takács Benedek által tervezett új arculattal elsőként a sorozat 12. kötete jelent meg Digitális múzeum címmel. A kurrensnek számító téma magától értődően igényelte az arculati megújulást.  A 12. kötetben olvasható tanulmányok többsége a Design Terminálban 2016-ban szervezett Múzeum 2.0 konferencián elhangzott előadások alapján született, és a múzeumi világ jövőjét érintő számos kihívás, köztük a digitális technológiák múzeumi térnyerését és lehetőségeit járja körül."